Lietuvių kilmės asmenys ir asmenys, turintys teisę atkurti Lietuvos pilietybę, turi teisę ne tik į Lietuvos pilietybės suteikimą supaprastinta tvarka, Lietuvos pilietybės atkūrimą, lietuvių kilmę patvirtinančio pažymėjimo ar pažymėjimo, patvirtinančio asmens teisę atkurti Lietuvos pilietybę, išdavimą, bet ir teisę kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi ir leidimo nuolat gyventi Lietuvoje išdavimo, Šengeno vizos suteikimo.
Lietuvių kilmės asmuo yra asmuo, kurio tėvai ar seneliai arba vienas iš jų buvo ar yra lietuviai (tautybė, etniškumas) ir kuris pats laiko save lietuviu ir deklaruoja tai rašytiniu pareiškimu.
Vienas iš leidimo gyventi Lietuvoje išdavimo pagrindų yra šeimos susijungimas. Šeimos susijungimo pagrindu Lietuvoje gali būti išduotas tiek laikinas, tiek nuolatinis leidimas gyventi. Dėl leidimo gyventi Lietuvoje šeimos susijungimo pagrindu gali kreiptis Lietuvos piliečio arba užsieniečio, atitinkančio teisės aktuose numatytus reikalavimus, šeimos nariai: vaikai, sutuoktinis, tėvai.
Lietuvos piliečio šeimos nariai gali atvykti pas Lietuvoje gyvenantį Lietuvos pilietį arba atvykti kartu su juo iš užsienio gyventi į Lietuvą.
ES valstybių narių piliečiai turi teisę atvykti į Lietuvą be vizos ir gyventi Lietuvoje be specialių leidimų iki 3 mėnesių. ES valstybių narių piliečiai, ketindami likti gyventi Lietuvoje ilgiau nei 3 mėnesius, turėtų kreiptis dėl ES piliečio pažymos išdavimo. ES piliečio pažyma gali būti išduodama, esant jos išdavimo pagrindui. Prie pagrindinių ES piliečio pažymos išdavimo pagrindų galima būtų priskirti: pakankamo kiekio lėšų pragyvenimui turėjimas, darbas Lietuvoje, šeimos susijungimas, studijos.
Užsienio valstybės pilietis, norėdamas dirbti ir šiuo pagrindu gyventi Lietuvoje, turėtų surasti Lietuvos įmonę, kuri sutiktų priimti jį į darbą. Užsienietis, norintis dirbti Lietuvoje, turi turėti atitinkamą kvalifikaciją eiti numatomas pareigas, šią kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus, taip pat tam tikrais atvejais ir dokumentus, patvirtinančius ne mažesnę kaip 1 metų darbo patirtį atitinkamoje srityje per pastaruosius 3 metus.
Vienas iš imigracijos į Lietuvą pagrindų yra užsieniečio ketinimas studijuoti Lietuvoje.
Ketindamas studijuoti Lietuvoje, užsienietis pirmiausiai turėtų pasirinkti mokymosi įstaigą ir studijų programą Lietuvoje. Atitikus mokymosi įstaigos keliamas sąlygas ir patenkinus kitus reikalavimus, užsienietis turi teisę kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje išdavimo ketinimo studijuoti Lietuvoje pagrindu.