ES valstybių narių piliečiai turi teisę atvykti į Lietuvą be vizos ir gyventi Lietuvoje be specialių leidimų iki 3 mėnesių. ES valstybių narių piliečiai, ketindami likti gyventi Lietuvoje ilgiau nei 3 mėnesius, turėtų kreiptis dėl ES piliečio pažymos išdavimo. ES piliečio pažyma gali būti išduodama, esant jos išdavimo pagrindui. Prie pagrindinių ES piliečio pažymos išdavimo pagrindų galima būtų priskirti: pakankamo kiekio lėšų pragyvenimui turėjimas, darbas Lietuvoje, šeimos susijungimas, studijos. Asmens prašymo dėl ES piliečio pažymos išdavimo nagrinėjimo ir sprendimo priėmimo terminas – iki 10 darbo dienų. ES piliečio pažyma gali būti išduodama 5 metams arba trumpesniam laikotarpiui.
ES piliečio šeimos nariai, trečiųjų šalių piliečiai, turi teisę atvykti gyventi į Lietuvą kartu su ES piliečiu arba pas jį. ES piliečio šeimos nariai, trečiųjų šalių piliečiai, gali atvykti į Lietuvą su viza (jei nėra taikomas bevizis režimas) ir gyventi Lietuvoje iki 3 mėnesių. Norėdami gyventi Lietuvoje ilgiau nei 3 mėnesius, ES piliečio šeimos nariai, trečiųjų šalių piliečiai, turėtų kreiptis dėl ES piliečio šeimos nario leidimo laikinai gyventi šalyje kortelės išdavimo. Asmens prašymo dėl ES piliečio šeimos nario leidimo laikinai gyventi šalyje kortelės išdavimo nagrinėjimo ir sprendimo priėmimo terminas – iki 1 mėnesio. ES piliečio šeimos nario leidimo laikinai gyventi šalyje kortelė išduodama 5 metams arba trumpesniam laikotarpiui.
Europos Sąjungos valstybės narės pilietis ir jo šeimos nariai, neįformindami papildomų dokumentų, Lietuvos teritorijoje gali būti iki 3 mėnesių per pusę metų. Europos Sąjungos valstybės narės pilietis ir jo šeimos nariai Lietuvos gali būti ilgiau kaip 3 mėnesius per pusę metų, jeigu jis turi tam bent vieną pagrindą, nurodytą Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 101 straipsnio 1 dalyje, ir gavo specialią pažymą, patvirtinančią jo teisę gyventi Lietuvos teritorijoje.
Asmenų, kurie yra laikomi ES valstybės narės piliečio šeimos nariais, sąrašas nustatytas Lietuvos Respublikos įstatyme dėl užsieniečių teisinės padėties. ES valstybės narės piliečio šeimos nariu laikomas jo sutuoktinis ar asmuo, su kuriuo jis yra sudaręs registruotos partnerystės sutartį. ES valstybės narės piliečio šeimos nariais taip pat laikomi šio asmens tiesioginiai palikuonys, kuriems yra reikalingas išlaikymas ir kuriems nėra suėję daugiau kaip 21 metai (įskaitant ir sutuoktinio ar asmens, su kuriuo jis yra sudaręs registruotos partnerystės sutartį, tiesioginius palikuonis).
Imigracinė programa ES piliečio šeimos narys apima: teisinis konsultavimas, palaikymas nuo proceso pradžios iki pabaigos, gaunant leidimą gyventi Lietuvoje, reikiamų dokumentų paruošimas, užklausų rengimas, dokumentų vertimo, tvirtinimo pas notarą organizavimas, atstovavimas Lietuvos institucijose, palyda pateikiant dokumentus Migracijos tarnyboje, kitose valstybinėse institucijose ir privačiose įstaigose, kitos teisinės paslaugos.
Imigracinė programa ES pilietis apima: teisinis konsultavimas, palaikymas nuo proceso pradžios iki pabaigos, gaunant leidimą gyventi Lietuvoje, reikiamų dokumentų paruošimas, užklausų rengimas, dokumentų vertimo, tvirtinimo pas notarą organizavimas, atstovavimas Lietuvos institucijose, palyda pateikiant dokumentus Migracijos tarnyboje, kitose valstybinėse institucijose ir privačiose įstaigose, kitos teisinės paslaugos.