Turizmo informacijos centrai atitinkamuose miestuose į juos besikreipiantiems asmenims nemokamai teikia informaciją apie tame mieste išvystytą turizmo infrastruktūrą, laisvalaikio galimybes, lankytinas miesto ar viso regiono vietas, objektus, artimiausius ir (ar) didžiausio miesto gyventojų ir miesto svečių susidomėjimo sulaukiančius koncertus, parodas, muziejus, šventes ir kitus renginius bei pramogas. Turizmo informacijos centrai taip pat organizuoja keliones po miestą ar regioną bei pagal susitarimą teikia gidų paslaugas įvairiomis kalbomis. Turizmo informacijos centruose tiek miesto gyventojai, tiek svečiai gali gauti turistinius maršrutus, žemėlapius ir bet kurią kitą keliaujantiems asmenims reikalingą informaciją. Be to, kai kurie Turizmo informacijos centrai teikia papildomas paslaugas miesto ar rajono turistams – nuomoja dviračius, teikia interneto kavinių paslaugas, tarpininkauja teikiant automobilių nuomos paslaugas, prekiauja įvairiais suvenyrais ir atributais su miesto simbolika, taip pat parduoda turistinius leidinius, atvirukus ir knygutes apie atitinkamą Lietuvos miestą. Kai kuriuose miestuose Turizmo informacijos centrai tarpininkauja su kelionių agentūromis, teikiant maitinimo ir apgyvendinimo mieste paslaugas tiek individualiems klientams, tiek turistų grupėms.
Įmonė, vykdanti Lietuvoje veiklą, turėtų turėti banko sąskaitą viename iš Lietuvos bankų. Tai palengvina atsiskaitymą su darbuotojais, tiekėjais, partneriais bei kitais asmenimis, taip pat mokesčių sumokėjimo valstybinėms institucijoms procedūrą.
Banko sąskaitos atidarymas viename iš Lietuvos bankų yra nelengvas procesas, jei įmonės savininkas yra užsienietis ar užsieniečiai
Naujo būsto paieška – kiekvienam asmeniui yra sunkus ir atsakingas žingsnis. Renkantis naują būstą, būtina atkreipti dėmesį ir ypatingai kruopščiai apsvarstyti savo poreikius, nuspręsti, kurioje miesto dalyje norima apsigyventi, kokio dydžio būstas reikalingas. Renkantis naują būstą, vienas iš svarbiausių žingsnių yra gerai apsvarstyti savo finansines galimybes dabar ir ateityje.
Žiniasklaidai Lietuvoje, įgyvendinant demokratijos principą, yra garantuojama teisė rinkti ir skleisti informaciją. Ši teisė žiniasklaidos priemonėms yra ribojama išimtinais atvejais, t. y. tuomet, kai toks informacijos rinkimas ir jos paskleidimas gali pažeisti (ar pažeidžia) kitų asmenų teisę į jų privatų gyvenimą ir (ar) kitas asmenines neturtines teises.
Transporto sistema Lietuvoje yra plačiai išvystyta, tenkinanti tiek nuolat Lietuvoje gyvenančių asmenų, tiek trumpam į Lietuvą atvykusių asmenų poreikius ir suteikianti asmenims galimybę po šalį laisvai keliauti tiek asmeniniu, tiek visuomeniniu transportu.
Pirmiausia, kalbant apie visuomeninį transportą, paminėtina, kad miesto autobusų sistema patogesniam gyventojų susisiekimui veikia tik didesniuose Lietuvos miestuose.
Visuose didesniuose Lietuvos miestuose veikia Turizmo informacijos centrai. Šios įstaigos miesto gyventojams ir svečiams suteikia visapusišką informaciją apie turizmo paslaugų pasiūlą mieste. Pagrindinė Lietuvoje veikiančių Turizmo informacijos centrų paskirtis yra informacijos apie konkretų miestą ir (ar) regioną skleidimas.
Skubios pagalbos bendras telefono numeris Lietuvoje yra 112. Skambinant šiuo numeriu galima iškviesti greitąją medicinos pagalbą, policiją, priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Kiti skubios pagalbos telefono numeriai Lietuvoje:
Greitoji pagalba: 03, 103, 033;
Policija: 02, 102, 112, 022;
Užsienietis, trečiosios valstybės pilietis, atvykęs gyventi į Lietuvą, gali vairuoti automobilį Lietuvoje su užsienio valstybėje išduotu vairuotojo pažymėjimu iki pusės metų, nekeičiant turimo vairuotojo pažymėjimo. Jei valstybė, išdavusi vairuotojo pažymėjimą nėra prisijungusi prie 1968 11 08 Vienos konvencijos, būtina turėti nacionalinį bei tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Po pusės metų užsienietis turimą vairuotojo pažymėjimą privalo pakeisti į lietuvišką vairuotojo pažymėjimą.
Lietuvoje įsigyti automobilį ar kitą transporto priemonę gali tiek Lietuvos, tiek užsienio fizinis arba juridinis asmuo. Lietuvoje įregistruoti transporto priemonę gali Lietuvoje gyvenantys asmenys bei Lietuvoje įregistruotos įmonės, įstaigos, organizacijos.
Užsienietis, norėdamas įregistruoti automobilį Lietuvoje, turėtų gauti leidimą gyventi Lietuvoje. Automobilį galima įsigyti ir įregistruoti Lietuvoje taip pat užsieniečiui priklausančios Lietuvos įmonės vardu.
Lietuvių gyvenimo būdą galima atskleiski per lietuvių pomėgius, kasdienius įpročius, papročius, tradicijas, kultūrą, šventes, religiją bei kt.
Kultūra. Lietuvos sostinėje Vilniuje veikia ne mažai meno galerijų, kurias verta aplankyti. Prie jų galima priskirti Nacionalinę dailės galeriją, Šiuolaikinio meno centrą, "Fluxus" kabinetą bei kt. Lietuvos kino kūrėjai, teatro aktoriai ir muzikos atlikėjai pripažįstami tarptautiniu mastu.