Lietuvių kilmės asmenys ir asmenys, turintys teisę atkurti Lietuvos pilietybę, turi teisę ne tik į Lietuvos pilietybės suteikimą supaprastinta tvarka, Lietuvos pilietybės atkūrimą, lietuvių kilmę patvirtinančio pažymėjimo ar pažymėjimo, patvirtinančio asmens teisę atkurti Lietuvos pilietybę, išdavimą, bet ir teisę kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi ir leidimo nuolat gyventi Lietuvoje išdavimo, Šengeno vizos suteikimo.
Lietuvių kilmės asmuo yra asmuo, kurio tėvai ar seneliai arba vienas iš jų buvo ar yra lietuviai (tautybė, etniškumas) ir kuris pats laiko save lietuviu ir deklaruoja tai rašytiniu pareiškimu. Asmuo, turintis teisę atkurti Lietuvos pilietybę, yra asmuo, kuris pats arba kurio tėvai, seneliai ar proseneliai ar vienas iš jų buvo Lietuvos piliečiai iki 1940 m. birželio 15 d.
Lietuvių kilmės asmenys turi teisę:
1. Kreiptis dėl Lietuvos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka;
2. Kreiptis dėl lietuvių kilmę patvirtinančio pažymėjimo;
3. Kreiptis dėl leidimo laikinai ar nuolat gyventi Lietuvoje išdavimo;
4. Kreiptis dėl Šengeno vizos atvykti į Lietuvą išdavimo.
Asmuo, turintis teisę atkurti Lietuvos pilietybę, turi teisę:
1. Atkurti Lietuvos pilietybę, atsisakant nuo turimos arba neatsisakant nuo turimos kitos valstybės pilietybės;
2. Kreiptis dėl pažymėjimo, patvirtinančio jo teisę atkurti Lietuvos pilietybę;
3. Kreiptis dėl leidimo laikinai ar nuolat gyventi Lietuvoje išdavimo;
4. Kreiptis dėl Šengeno vizos atvykti į Lietuvą išdavimo.
Lietuvių kilmės asmuo ir asmuo, turintis teisę atkurti Lietuvos pilietybę, į Lietuvą gali atvykti su Šengeno viza ir būti Lietuvoje iki 3 mėnesių, taip pat keliauti Šengeno erdvėje ir būti kitose Šengeno valstybėse ne ilgiau 3 mėnesių. Jei asmuo ketina Lietuvoje gyventi ilgiau nei 3 mėnesius, jis turėtų kreiptis dėl leidimo gyventi Lietuvoje išdavimo. Lietuvių kilmės asmenys ir asmenys, turintys teisę atkurti Lietuvos pilietybę, turi teisę kreiptis tiek dėl laikino, tiek dėl nuolatinio leidimo gyventi Lietuvoje išdavimo. Tiek vienas, tiek kitas leidimas gyventi Lietuvoje išduodamas 5 metams. Skiriasi jų išdavimo tvarka ir reikiamų pateikti dokumentų sąrašas.
Lietuvių kilmę patvirtina dokumentai, kuriuose nurodyta, kad asmens tėvai ar seneliai arba vienas iš jų buvo ar yra lietuviai (gimimo liudijimas, kiti dokumentai).
Lietuvos pilietybę iki 1940 m. birželio 15 d. patvirtina šie dokumentai:
1. Lietuvos pasai, išduoti iki 1940 06 15;
2. Dokumentai, patvirtinantys asmens tarnybą Lietuvos armijoje ar valstybės tarnyboje;
3. Gimimo liudijimai ar kiti dokumentai, kuriuose nurodoma Lietuvos pilietybė;
4. Liudijimai, išduoti iki 1940 06 15 Lietuvoje, arba liudijimai, išduoti pagal dokumentus, išduotus iki 1940 06 15.
Jeigu aukščiau nurodytų dokumentų nėra, dokumentai dėl mokymosi, darbo, gyvenimo Lietuvoje iki 1940 06 15, kiti dokumentai.
Dokumentai dėl leidimo gyventi Lietuvoje išdavimo gali būti pateikti Lietuvos diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje užsienyje arba Migracijos tarnyboje Lietuvoje. Migracijos departamento sprendimo dėl leidimo gyventi Lietuvoje asmeniui išdavimo terminas – iki 2-4 menesių.
Lietuvių kilmė arba teisės atkurti Lietuvos pilietybę išsaugojimas yra pagrindas gauti leidimą gyventi Lietuvoje. Lietuvių kilmės asmeniui arba užsieniečiui, turinčiam teisę atkurti Lietuvos pilietybę, išduodamas leidimas gyventi Lietuvoje gali būti laikinas ir nuolatinis. Laikinas leidimas gyventi Lietuvoje išduodamas 5 metams. Nuolatinis leidimas gyventi Lietuvoje yra išduodamas taip pat 5 metams. Skiriasi šių leidimų gavimo tvarka ir reikiamų pateikti dokumentų, norint gauti laikiną ar nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje, sąrašas.
Asmenys, kurie pagal Lietuvos teisės aktus turi teisę atkurti Lietuvos pilietybę, gali kreiptis dėl leidimo gyventi Lietuvoje išdavimo. Asmenims, turintiems teisę atkurti Lietuvos pilietybę, gali būti išduotas laikinas arba nuolatinis leidimas gyventi Lietuvoje. Tiek laikinas, tiek nuolatinis leidimas gyventi Lietuvoje asmeniui, turinčiam teisę atkurti Lietuvos pilietybę išduodamas 5 metams. Skiriasi šių leidimu gavimo tvarka ir reikiamų pateikti dokumentų sąrašas.
Imigracinė programa LIETUVIŲ KILMĖ apima: teisinis konsultavimas, palaikymas nuo proceso pradžios iki pabaigos, gaunant leidimą gyventi Lietuvoje, reikiamų dokumentų paruošimas, užklausų rengimas, dokumentų vertimo, tvirtinimo pas notarą organizavimas, atstovavimas Lietuvos institucijose, palyda pateikiant dokumentus Migracijos tarnyboje, kitose valstybinėse institucijose ir privačiose įstaigose, kitos teisinės paslaugos.
Imigracinė programa LIETUVOS PILIETIS apima: teisinis konsultavimas, palaikymas nuo proceso pradžios iki pabaigos, gaunant leidimą gyventi Lietuvoje, reikiamų dokumentų paruošimas, užklausų rengimas, dokumentų vertimo, tvirtinimo pas notarą organizavimas, atstovavimas Lietuvos institucijose, palyda pateikiant dokumentus Migracijos tarnyboje, kitose valstybinėse institucijose ir privačiose įstaigose, kitos teisinės paslaugos.