Patrauklios investavimo bei prekybos galimybės Lietuvoje į šalį pastaraisiais metais pritraukia vis daugiau užsienio įmonių bei užsieniečių, kurie pasirenka Lietuvą kaip stabilią, siūlančią sąlyginai nesudėtingą ir saugią investavimo politiką valstybę. Investicijų pritraukimas į Lietuvą yra vienas iš didžiausių valstybės strateginių tikslų, todėl siekiant kuo efektyviau įgyvendinti šį tikslą Lietuva nuolat tobulina, gerina savo įvaizdį ir patrauklumą tarp investuotojų ne tik šalies viduje, bet ir santykiuose su užsienio valstybėmis ar fiziniais asmenimis, gyvenančiais užsienio valstybėje. Siekiant kuo daugiau ir kuo didesnių investicijų, Lietuvoje yra išplėtota net valstybės parama užsienio investuotojams, kurie nori įsikurti ir vykdyti savo veiklą Lietuvoje. Lietuvos verslo sektorius yra reformuotas ir šiuo metu atitinka visus Europos Sąjungos keliamus reikalavimus ir standartus, todėl investuotojams Lietuva yra patraukli dėl saugumo, skaidrumo, reikalavimų atitikimo. Siekiant, kad verslas Lietuvoje nebūtų izoliuotas ir veiktų globaliai, Lietuva su 53 pasaulio valstybėmis, įskaitant D. Britaniją, JAV, Kanadą, Kiniją, Šveicariją, yra pasirašiusi dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis. Dėl šios priežasties verslas Lietuvoje tampa globalus ir daug lengviau prieinamas užsienio šalių investuotojams.
Vadovaujantis Lietuvos teisės aktais, investavimas į verslą Lietuvoje yra teisėtos imigracijos į Lietuvą užsieniečiui pagrindas. Suteikdama galimybę užsieniečiams atvykti į Lietuvą ir čia gyventi teisėtos veiklos, t. y. investavimo į verslą, pagrindu, valstybė siekia pritraukti kapitalo, efektyvesnių darbo metodų ir naujų idėjų. Užsieniečiai turi teisę Lietuvoje prisijungti prie jau įsteigto juridinio asmens valdymo (tapti įmonės dalininku) arba patys įsteigti naują juridinį asmenį. Įsteigti įmonę bei kurti verslą Lietuvoje yra sukurtos nesudėtingos sąlygos, kadangi verslą galima atidaryti vos per kelias dienas, o naudojantis elektroniniu parašu, įmonę užregistruoti Lietuvoje taip pat galima ypač nesudėtingai ir sutaupant nemažai laiko bei pinigų.
Kalbant apie investavimo galimybes Lietuvoje, pažymėtina, kad šiuo metu Lietuvoje veikia net septynios laisvosios ekonominės zonos. Tai teritorijos, kuriose teisės aktų yra nustatytos ypatingai palankios ūkio subjektų funkcionavimui ekonominės ir teisinės galimybės. Laisvosios ekonominės zonos teritorijoje registruotoms įmonėms bei jų darbuotojams yra taikomos įvairios mokesčių lengvatos, teikiama konsultacinė pagalba ir pan. Be laisvųjų ekonominių zonų Lietuvoje taip pat veikia ir mokslo ir technologijų slėniai, kuriuose taip pat siekiama sutelkti verslo potencialą.