+ 370 6 1861886 ico_4.png
info@migration.lt ico_5.png
  • Pradžia
  • Dokumentų paieška Lietuvos archyvuose

Dokumentų paieška Lietuvos archyvuose

Dokumentų paieška Lietuvos archyvuose

Tiek Lietuvos pilietybės įgijimo, tiek leidimo gyventi išdavimo byla dažnai prasideda nuo reikiamų dokumentų ir duomenų paieškos bei surinkimo. Šis procesas dažniausiai būna neatsiejamas nuo užklausų Lietuvos archyvams parengimo. Tai vienas iš pradinių ir svarbiausių etapų tiek Lietuvos pilietybės įgijimo (atkūrimas, suteikimas supaprastinta tvarka ir pan.), tiek leidimo gyventi asmeniui išdavimo (kai leidimo gyventi pagrindas: lietuvių kilmė arba asmuo turi teisę atkurti Lietuvos pilietybę) procese, nuo kurio priklauso tolimesnė bylos eiga ir jos sėkmė.

Kokios užklausos teikiamos Lietuvos archyvams?

Lietuvos archyvams teikiamos užklausos gali būti labai įvairios, tačiau dažniausiai pasitaiko šios:

1. Dėl asmens gimimo Lietuvoje; 
2. Dėl asmens gyvenimo Lietuvoje; 
3. Dėl santuokos; 
4. Dėl Lietuvos pilietybės; 
5. Dėl trėmimo, įkalinimo; 
6. Dėl sušaudymo; 
7. Kitos specializuotos užklausos, priklausomai nuo bylos aplinkybių.

 

Dokumentų paieška: kas svarbu teikiant užklausas?

Formuojant užklausas būtina tinkamai nurodyti reikiamus ir esminius užklausos duomenis, nes nuo to priklauso duomenų paieškos sėkmė.

Jei nežinote, kaip pateikti užklausą, ar manote, kad galite suklysti, visada galite kreiptis į mus. Mūsų komandos teisininkai atsakys į klausimus, patars, padės rengiant ir teikiant užklausas Lietuvos archyvams, vykdant reikalingų duomenų ir / ar dokumentų paiešką.

Norėdami sužinoti daugiau apie dokumentų paieškos Lietuvos archyvuose procesą ar užsakyti teisinę pagalbą, susisiekite su mumis:

 

Kokie yra Lietuvos archyvai?

Lietuvoje duomenys ir dokumentai saugomi keliuose archyvuose:

  • Lietuvos valstybės istorijos archyvas. Tai didžiausia ir pati svarbiausia archyvinių dokumentų saugykla Lietuvos istorijoje nuo XIII amžiaus iki 1918 metų Nepriklausomos Lietuvos paskelbimo. Šiame archyve galima rasti tokius dokumentus kaip LDK įstaigų dokumentų kompleksas, Rusijos imperijos įstaigų dokumentų kompleksas, religinių įstaigų ir bendruomenių dokumentų kompleksas ir daug kitų. Lietuvos valstybės istorijos archyvas įsikūręs Mindaugo g. 8, Vilniuje.
  • Lietuvos centrinis valstybės archyvas. Šį archyvą rasite O. Milašiaus g. 21, Vilniuje. Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomi tokie dokumentai kaip: Lietuvos Respublikos įstaigų dokumentai (1918–1940 m.), Klaipėdos krašto įstaigų dokumentai, nacių okupacijos laikotarpio (1941–1944 m.) dokumentai, sovietų okupacijos laikotarpio (1940–1941 m. ir 1944–1990 m.) dokumentai bei kiti rašytiniai, vaizdo, garso dokumentai.
  • Kauno regioninis valstybės archyvas. Jis įsikūręs Maironio g. 28B, Kaune. Šiame archyve saugomi daugiausia Kauno miesto ir jo apskrityje veikusių švietimo, gydymo, savivaldybių ir kitų įstaigų dokumentai, apimantys skirtingus laikotarpius: 1919–1944 m., 1944–1990 m., 1990–2003 m. ir kt.
  • Lietuvos ypatingasis archyvas. Jis įsikūręs Gedimino per. 40, Vilniuje. Archyvas ypatingas tuo, kad jame saugomi TSRS valstybės saugumo komiteto (KGB) Lietuvos TSR padalinio, Lietuvos TSR vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos komunistų partijos, Lietuvos TSR įstaigų, įmonių ir organizacijų pirmųjų skyrių, antisovietinio bei antinacinio pasipriešinimo dokumentai. Archyve saugomi dokumentai atspindi KGB veiklą Lietuvoje nuo 1940 metų iki 1991 metų, dokumentuose daug informacijos apie Lietuvos žmones bei čia vykusius įvykius, apie lietuvių bendruomenes įvairiausiose pasaulio šalyse ir kt.

 

Kiek laiko trunka dokumentų paieška Lietuvos archyvuose?

Dokumentų paieška Lietuvos archyvuose įprastai trunka 30 darbo dienų, tam tikrais atvejais galima dokumentų paieška skubos tvarka (5-10 darbo dienų). Pasitaiko atvejų, kad dokumentų paieška gali trukti ilgiau nei 30 darbo dienų. 

 

Ar mano arba mano protėvių dokumentus galima užsakyti Lietuvos archyvuose ir išsiųsti mano nurodytu adresu ?

Taip, remiantis teisiniu atstovavimu, Migration Law Center teisininkai gali užsakyti Jūsų arba Jūsų protėvių dokumentus Lietuvos archyvuose. Esant poreikiui, dokumentai gali būti išsiųsti Jūsų nurodytu adresu. Taip pat, jei reikia, dokumentai gali būti išversti, patvirtinti Apostile arba legalizuoti.

Norėdami sužinoti daugiau apie dokumentų paieškos Lietuvos archyvuose procesą ar užsakyti teisinę pagalbą, susisiekite su mumis:

 

Prenumerata